top of page

Грантовий менеджмент полягає в ефективному використанні грошових коштів грантових організацій та досягненні поставлених цілей проекту.

Ділова зустріч

Для грантового менеджменту дуже важливим є стратегічне бачення – розуміння стратегії бізнесу. Реалізовуючи грантові проекти, бізнес повинен рухатися не крок вперед в рамках своєї стратегії. Дуже часто буває так, що ті люди та інституції, які роблять багато класних справ та реалізовують круті ініціативи – не вміють про себе розказати та презентувати свою діяльність. Є бажання, є безліч можливостей, але найбільша проблема – відсутність відповідних вмінь та практичних навичок складання грантових заявок.

Професійні компетенції фахівців «ОФІСУ ПІДТРИМКИ БІЗНЕСУ» у сфері грантрайтингу – мистецтві написання грантових заявок, ґрунтуються на використанні кращих практик, інструментів та практичного досвіду.
Відмітними рисами грантових програм є безповоротність, безоплатність і цільове спрямування переданих ресурсів.

Грант — це кошти, що надаються на безповоротній основі на реалізацію соціальних та комерційних проектів, благодійних програм, на проведення досліджень, навчання, на інші суспільно корисні цілі з наступним звітом про їх використання.

Зазвичай гранти розподіляються на конкурсній основі: фонди оголошують конкурси, переможці конкурсів отримують гранти. Грантові програми бувають постійними, тобто проекти приймаються на розгляд протягом поточного року. Також є грантові програми, розгляд яких відбувається в межах певного періоду.


Гранти надає грантодавець (донор). У якості грантодавця можуть виступати як державні, бюджетні та міждержавні фонди, так і вітчизняні й іноземні організації, які в якості благодійності надають грантову підтримку конкретним проектам, що відповідають їх цілям та завданням. Грантодавець висуває перед грантоотримувачем певні вимоги щодо звітування за результатами виконання грантової програми, що підтверджує цільове використання  отриманого фінансування за проектом.


Ми рекомендуємо потурбуватися про початок співпраці та узгодити всі умови завчасно, особливо, якщо грантовий проект має досить довгий період освоєння коштів, або стислі терміни виконання та надання звіту грантодавцю.


Загалом, отримати грант, це не дуже проста справа – потрібно підготувати конкурентний бізнес-план, пройти конкурс та перемогти в ньому. Проте нагорода у підсумку вартує того, щоб попрацювати. Тому під час запуску чи розвитку свого бізнесу обов’язково зверніть увагу на цей вид цільового фінансування.

bottom of page